Airbus всіх переграв і найпершим почне тестувати літаюче таксі

Airbus всіх переграв і найпершим почне тестувати літаюче таксі

Його найближчі конкуренти Boeing та Uber поки що перебувають у процесі розробки

Airbus всіх переграв і найпершим почне тестувати літаюче таксі
скрін-шот Youtube

Проект європейського авіавиробника Airbus з розробки літаючих таксі рухається швидше, ніж у конкурентів – аеромобіль Vahana вже практично готовий до тестування, повідомляє Clean Technica.

Vahana – літальний апарат з вертикальним зльотом і посадкою за принципом конвертоплана (див.відео). Машина поки що зможе перевозити тільки одного пасажира і не дуже важкий вантаж, зате їй взагалі не потрібен пілот – на апарат встановлена інтелектуальна система автопілота.

Злітний майданчик літаючому електромобілю не потрібен – він може приземлитися де завгодно. Автопілот Vahana зможе автоматично виявляти перешкоди й оминати будівлі й інші літачки.

Останні досягнення в галузі автоматизованого виробництва і збірки допоможуть зменшити собівартість аеромобілів і запустити їх у масове виробництво, вважають в компанії. Розробка машини почалася ще в лютому 2016 року, і до 2020 року Airbus планує почати комерційне використання аеромобіля.

Boeing та Uber практично наступають на п’яти Airbus. Однак Uber почала роботу над створенням власного аеромобіля тільки на початку 2017 року. Конструкторське бюро компанії очолив колишній інженер НАСА, який пропрацював у космічному агентстві 30 років.

Тим часом Boeing розробляє свій проект Zunum Aero – літаючий гібридний лайнер, який вміщатиме 12 пасажирів. Живлення будуть забезпечувати два електродвигуни та один резервний двигун на паливі. На одному заряді такий літак зможе подолати 1120 км. Boeing планує запустити його у виробництво до 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло