«Чорний список» в дії: Польща не впустила першого українця

«Чорний список» в дії: Польща не впустила першого українця

Святослав Шеремета став першим українцем з «чорного списку» польського МЗС, якого не пустили в країну

«Чорний список» в дії: Польща не впустила першого українця
фото Shutterstock

Секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета не зміг сьогодні вʼїхати в Польщу – його не пропустили польські прикордонники на міжнародному пункті пропуску Шегені, передає «Радіо Свобода».

Шеремета разом з делегацією товариства «Надсяння» планував узяти участь у заходах на честь пам'яті 400 українських вояків, які мали проводитися на українському військовому цвинтарі в містечку Ланцут.

«Спочатку мене на польському кордоні в пункті пропуску «Медика» польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Автобус з групою, з якою я їхав, пропустили в Польщу. Мій паспорт забрали і зараз я очікую в залі», – заявив Шеремета.

Далі зʼясувалося, що заборона на вʼїзд у Польщу для Шеремети діятиме протягом року. В українця також забрали німецьку візу.

Прес-секретар Бещадського відділення прикордонної служби Польщі Ельжбьета Пікор пояснила, що Шеремета не відповідав вимогам, які дозволяють в'їхати в країну.

«Його дані фігурували в базі осіб, небажаних на території нашої країни, тому його не пустили», – сказала вона.

Нагадаємо, польське МЗС на чолі з Вітольдом Ващиковським оголосило, що вводить у дію так званий чорний список – перелік українців, яким заборонено в’їзд на територію Польщі через «вкрай антипольські погляди». Це рішення зумовлено діями у відповідь на заборону (мораторій) з боку української сторони на проведення пошуків та ексгумації польських жертв війни та конфліктів на території України.

У свою чергу, Україна наклала цю заборону у відповідь на демонтаж українського пам'ятника в с. Грушовичі біля польського Перемишля.

При цьому повідомлялося, що обидві країни шукають шляхи виходу із ситуації, і на зустрічі польських та українських дипломатів у п’ятницю 17 листопада, було домовлено зняти мораторій на ексгумацію найближчим часом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло