Україна зніме мораторій на ексгумацію польських могил – Адміністрація президента

Україна зніме мораторій на ексгумацію польських могил – Адміністрація президента

Стосовно цієї теми найближчим часом зберуться віце-премʼєри обох країн

Україна зніме мораторій на ексгумацію польських могил – Адміністрація президента
фото president.gov.ua

Мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт польських могил та їх відновлення як українською, так і польською стороною буде знято. Таку пропозицію було ухвалено під час зустрічі українських та польських дипломатів за дорученням президентів обох країн, повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка.

Зокрема під час засідання у Кракові Консультаційного комітету під головуванням заступника глави Адміністрації президента України Костянтина Єлісєєва та держсекретаря Польщі Кшиштофа Щерського сторони обмінялись думками щодо поточного стану двосторонніх відносин.

Стосовно зняття мораторію було домовлено провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів найближчим часом.

Сторони домовилися співпрацювати з відповідними місцевими органами влади з метою вирішення питань, що становлять обопільний інтерес.

Також було домовлено продовжити роботу двосторонньої міжурядової комісії із захисту та повернення культурних цінностей.

Крім того, повідомляється, що розпочалася підготовка до візиту президента Польщі Анджея Дуди до Харкова у грудні цього року.

Нагадаємо, що український Інститут національної пам'яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на демонтаж українського пам'ятника в с. Грушовичі біля польського Перемишля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло