Uber першою в світі запровадить сервіс таксі на автопілотах

Uber першою в світі запровадить сервіс таксі на автопілотах

Компанія закупить у Volvo 24 тисячі автомобілів з автопілотом за $1,4 млрд

Uber першою в світі запровадить сервіс таксі на автопілотах
фото Shutterstock

Влітку 2015 року Тревіс Каланік, засновник Uber, сказав Ілону Маску, що якщо Tesla виготовить 500 000 автомобілів з автопілотом, Uber купить їх усі. Це було ще до того, як Tesla почала виробництво седанів Model S, оснащених напівавтономною системою автопілота.

В той час Маск не прийняв пропозицію Каланіка і пізніше зізнався, що Tesla планує запровадити власний сервіс таксі, подібний до Uber, однак відтоді Uber зосередився на розробці та впровадженні технології автопілотів.

Минулої весни німецька преса писала, що Uber домовився з Mercedes про придбання 100 000 самохідних версій седана S Class у 2020 році.

Тепер TechCrunch повідомляє, що Uber уклав угоду з Volvo на купівлю 24 000 позашляховиків XC90 в повністю автономною системою керування. Поставки почнуться з 2019 року і триватимуть по 2021-й.

Вартість угоди – $1,4 млрд.

Система автопілота буде встановлюватися безпосередньо на заводах Volvo на стадії складання машин.

«Автомобільна промисловість докорінно змінюється, і Volvo Cars вирішила стати частиною цих змін, – зазначив гендиректор Volvo Хакон Самуельсон. – Це новий ринок, і ми будемо першими, хто поставить виробництво машин з автопілотом на потік».

Видання припускає, що оскільки режим таксі не передбачає можливості частого зарядження батареї, то самохідні Volvo працюватимуть на бензинових двигунах, або швидше за все будуть гібридами.

Тим часом прямий конкурент Uber, компанія Waymo, займається переобладнанням мінівенів Pacifica Hybrid від Chrysler, встановлюючи на них власну систему автопілота, яку компанія розробляла вісім років. Waymo цілком може стати першою в цьому сегменті.

Раніше повідомлялося, що Uber Technologies прийняла рішення купити 24 000 спортивних автомобілів Volvo, щоб сформувати власний парк безпілотних автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті