Кабмін взяв у кредит $0,5 млрд для будівництва квартир

Кабмін взяв у кредит $0,5 млрд для будівництва квартир

Кредитором виступає генпідрядник з Китаю

Кабмін взяв у кредит $0,5 млрд для будівництва квартир
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України взяв кредит на суму $0,5 млрд на подолання «квартирної черги», а також будівництва квартир для військових і переселенців. Про це з посиланням на дані Державної іпотечної установи пише Економічна правда.

Згідно з повідомленням, переможцем конкурсу на залучення позики для проекту забезпечення житлом ДІУ став національний китайський генпідрядник.

Кредит буде забезпечено держгарантіями, які передбачені бюджетом. Очікувана сума кредиту – $0,5 млрд, термін залучення – 15 років, ефективна ставка за кредитом – 4,5% річних. У ролі позичальника виступає ДІУ, кредитором стає китайська сторона, яка здійснює контроль за використанням кредитних коштів.

Повний обсяг кредитних коштів передбачається отримати протягом двох років.

Придбання готового житла та відбір об'єктів для добудови буде здійснюватися на конкурсній основі через систему ProZorro для забезпечення відкритості процесу і мінімізації корупційної складової.

Раніше повідомлялось, що Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо реалізації проекту із будівництва четвертої лінії метро у Києві між КМДА та китайським консорціум. Вартість будівництва оцінили у $2 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло