Волкер: поставки американської зброї не призведуть до ескалації конфлікту на Донбасі

Волкер: поставки американської зброї не призведуть до ескалації конфлікту на Донбасі

Третю зустріч із помічником президента РФ Сурковим Волкер вважає «кроком назад»

Волкер: поставки американської зброї не призведуть до ескалації конфлікту на Донбасі
Фото U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Спецпредставник США з питань Україні Курт Волкер розповів у інтерв’ю американському виданню The Global Politico, що скептично ставиться до майбутнього врегулювання конфлікту на Донбасі. Він розкрив деталі своєї третьої зустрічі з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, яка відбулась 13 листопада в Белграді. Під час зустрічі вони обговорювали пропозиції США до російського проекту резолюції про розміщення миротворчої місії під егідою ООН на Донбасі.

Майбутнє Донбасу. Волкер вважає, що конфлікт та активні бойові дії  триватимуть на території України і через рік. «Я б сказав, що імовірність цього 80%».

На його думку, єдиною людиною, яка приймає рішення щодо майбутнього розвитку ситуації, є президент РФ Володимир Путін.

«Росія хоче мати проросійську Україну, дружню до Росії, уряд, з яким вони можуть співпрацювати. Проте, вторгнувшись до країни і беручи участь у конфлікті на її території, вони створили більш націоналістичну, більш орієнтовану на Захід, більш об’єднану Україну, ніж вона була раніше».

Ситуацію і з Кримом, і з Донбасом, Волкер оцінює рівнозначно: «це російське вторгнення, російська окупація території».

«Мінські домовленості розраховані на боротьбу з конфліктом на Сході, саме там відбуваються активні бойові дії. В середньому кожні три дні, захищаючи країну, гине один український солдат. Це дуже гарячий конфлікт», – підкреслив спецпредставник.

Миротворча місія ООН. За словами Волкера, між росіянами та українцями нема довіри: росіяни не вірять, що українці виконуватимуть Мінські домовленості, українці не вірять, що росіяни будь-коли зроблять регіон безпечним. «Таким чином, сили миротворців будуть направлені на подолання розриву. Це буде способом встановлення безпеки, створення умов, в яких можна проводити місцеві вибори, створити умови, в яких українці продовжать імплементувати Мінські домовленості, що наприкінці призведе до повернення території України та відновлення суверенітету України».

Представник США підкреслив, що третя зустріч з Сурковим стала «кроком назад».

Волкер також зазначив в інтерв’ю, що президент США Дональд Трамп хоче вирішити українське питання, досягти миру і щоб Україна отримала свої території назад.

Нагадаємо, у вересні світові лідери почали активно обговорювати введення миротворчої місії ООН. Росія ніби і підтримала ідею, але не на усій території, як хотіла українська сторона, а лише на лінії розмежування».

Зброя. «США здійснюють взаємодію з питань оборони та співпрацюють в галузі  продажів зброї з десяткам країн по усьому світу. І я не бачу жодних причин, чому Україна повинна бути особливим випадком, і чому ми не повинні поводитись з ними аналогічно, особливо з огляду на те, що вони захищають свою територію», – сказав спецпредставник.

Він переконаний, що Україна, як це робила б будь-яка інша країна на її місці, захищає свою територію та населення від агресора, тому вважає, що «поставки озброєння не призведуть до ескалації конфлікту на Донбасі».

Також він підкреслив, що українська сторона самостійно випускає безліч обладнання та зброї.

Волкер та Сурков зустрічались тричі, четверта зустріч запланована на грудень. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті