Міжнародні українські резерви зросли до $19 млрд

Міжнародні українські резерви зросли до $19 млрд

У другій половині грудня Мінфін має роловер за раніше випущеними валютними ОВДП

Міжнародні українські резерви зросли до $19 млрд
Фото: Shutterstock

Обсяг міжнародних резервів України станом на 30 листопада зріс на $0,3 млрд – до $19 млрд з початку місяця – завдяки успішному розміщенню Міністерством фінансів валютних ОВДП цього тижня. Про це повідомив заступник голови Нацбанку України (НБУ) Олег Чурій, передає Інтерфакс.

«У банків є надлишки валютної ліквідності», – прокоментував він журналістам залучення Мінфіном близько $1,5 млрд.

Чурій зазначив, що на відміну від попереднього аукціону з продажу валютних ОВДП у даному випадку йдеться про нові вкладення, а не про реінвестування коштів від погашення облігацій.

Заступник голови НБУ нагадав, що вільна валютна ліквідність українських банків перевищила $4 млрд, що створює для Мінфіну умови для дешевого розміщення ОВДП.

Чурій додав, що в другій половині грудня Мінфін має ролловер (процедура збору статистики) за раніше випущеними валютними ОВДП. Заступник голови НБУ також додав, що міністерство може розраховувати на більше залучення валютних коштів.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України в жовтні 2017 року зросли на $98 млн, або на 0,53%, і станом на 1 листопада склали в еквіваленті $18,736 млрд.

Нагадаємо, що під час кризи у 2008 році валові валютні резерви центробанку становили близько $37 млрд, з яких чистих валютних резервів – $21 млрд. Тоді було продано чимало валюти, але за 2009–2010 роки резерви відновили, і наприкінці 2010 року резерви становили $35,3 млрд, з них чистих резервів було $25,6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті