ЄС зняв санкції на російське паливо, потрібне для польоту на Марс

ЄС зняв санкції на російське паливо, потрібне для польоту на Марс

У спільному проекті європейці та росіяни шукатимуть життя на Червоній планеті

ЄС зняв санкції на російське паливо, потрібне для польоту на Марс
фото Shutterstock

Санкції Євросоюзу протии Росії більше не розповсюджуються на ракетне паливо для російсько-європейського проекту з дослідження Марса ExoMars-2020. Про це йдеться в публікації в Офіційному журналі ЄС.

Зокрема, опубліковано рішення про внесення змін до документа від 31 липня 2014 року, яким були введені секторальні обмежувальні заходи проти РФ. Рішення набирає чинності в суботу.

«Заборони, що містяться в пунктах а) і в), не повинні застосовуватися до продажу, постачання, передачі або експорту та імпорту, купівлі або транспортуванні гідразину з концентрацією 70% або більше для випробувань і польоту, спускового космічного модуля ExoMars і для польоту несучого модуля в рамках місії ExoMars-2020», – йдеться в тексті рішення.

Гідразин виводиться з-під санкцій лише за умови, що його обсяг, «призначений для випробувань і польоту спускового космічного модуля в рамках місії ExoMars-2020 і розрахований в зв'язку з потребами кожного етапу місії, не перевищує 5000 кг на всю тривалість місії, а обсяг гідразину, призначеного для польоту несучого модуля ExoMars в рамках місії ExoMars-2020 року, не перевищує 300 кг».

Спільний європейсько-російський проект ЕxoМars має на меті пошук життя на Марсі. У 2020 році планується другий етап місії ExoMars. Він складатиметься з російської посадкової платформи і європейського марсохода. На платформі буде встановлено 11 російських і два європейські прилади. Устаткування марсохода включатиме сім європейських і два російські прилади. Прибуття апаратів на Червону планету очікується в березні 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті