UC Rusal російського олігарха Дерипаски буде майнити криптовалюту

UC Rusal російського олігарха Дерипаски буде майнити криптовалюту

Центр обробки даних на базі колишнього заводу займеться аналізом Big Data і машинним навчанням

UC Rusal російського олігарха Дерипаски буде майнити криптовалюту
фото Shutterstock

Холдинг російського мільйонера Олега Дерипаски UC Rusal створює інфраструктуру для центру обробки даних (ЦОД) на території Надвоїцького алюмінієвого заводу (Карелія). Центр буде надавати високотехнологічні IT-сервіси для аналізу великих даних, машинного навчання та майнінгу криптовалюти, йдеться в повідомленні компанії.

Виробництво алюмінію на Надвоїцькому заводі було припинено ще в 2013 році.

Першим партнером центру обробки даних стане компанія AA!LAB, яка підписала з Rusal меморандум про співпрацю в сфері цифрових технологій. Перша черга ЦОД буде включати 5 тисяч обчислювальних блоків, серверів і робочих станцій. Потужність обладнання складе 6 МВт. Проект спільно з AA!LAB буде реалізовано в ІІІ кварталі 2018 року.

Відновлювана енергія від місцевої ГЕС і холодний клімат регіону дозволяють знизити енергоспоживання систем охолодження устаткування, що підвищує ефективність проекту.

«Зараз компанія Rusal визначає список потенційних партнерів і клієнтів ЦОД, щоб спроектувати оптимальну потужність його першої черги. Для розміщення серверного та мережевого обладнання компанія готова переобладнати кілька будівель на території заводу. Також на промисловому майданчику зарезервовано близько 5 га для розвитку центру», – повідомив директор Rusal з нових проектів Олексій Арнаутов. Він також зазначив, що тільки перша черга центру дозволить створити 20 високотехнологічних робочих місць.

UC Rusal не єдина компанія Дерипаски, яка надає інфраструктуру для створення datа-центрів. В травні 2017 року En+, енергометалургійна компанія Дерипаски (контролює UC Rusal), побудувала в Іркутську перший модуль data-центру «Облака Сибири», орієнтованого на надання послуг клієнтам з Китаю.

Нагадаємо, біткойн оговтується після раптового стрімкого падіння до $9000. Усього за кілька годин упав на $2000, перед цим досягнувши позначки в $11000.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло