Євросоюз склав «чорний список» із 17 країн – податкових гаваней

Євросоюз склав «чорний список» із 17 країн – податкових гаваней

Поблажливе податкове законодавство в них дозволяє ухилятися від сплати податків

Євросоюз склав «чорний список» із 17 країн – податкових гаваней
фото Shutterstock

Євросоюз погодив список з 17 країн, щодо яких можуть бути введені санкції за небажання привести своє податкове законодавство до європейських норм та стандартів, повідомляє Bloomberg.

У чорний список можуть потрапити Південна Корея, Панама, Бахрейн, Туніс та Об'єднані Арабські Емірати, а також Барбадос, Самоа, Американське Самоа, Гренада, Гуам, Макао, Маршаллові Острови, Монголія, Намібія, Палау, Сент-Люсія та Тринідад і Тобаго, повідомляє видання.

Остаточний список – це результат кількох місяців моніторингу десятків країн і територій та переговорів між 28 країнами блоку і різними юрисдикціями по всьому світу.

Список ще може змінитися залежно від політичного рішення міністрів країн ЄС. Міністри вирішили, що 17 країн будуть внесені в чорний список, а ще 47 будуть включені в окремий сірий список, де дотримання прийнятих зобов'язань посилено контролюватиметься.

«Ми хочемо, щоб цей список був повним і ефективним. Жодна держава не повинна уникати відповідальності, якщо це суперечить ухиленню від сплати податків», – зазначив французький міністр фінансів Бруно Ле Мейр перед зустріччю.

Прийняття документу пов'язано з активізацією в ЄС зусиль у боротьбі з ухиленням від сплати податків. Свіжий імпульс ці ініціативи отримали після таких інформаційних витоків, як нещодавні Paradise papers, в яких розкрито масштаби глобального ухилення від сплати податків, що викликало громадський осуд та низку скандалів.

Нагадаємо: німецьке видання Süddeutsche Zeitung опублікувало нову партію документів, що містять фінансові таємниці VIP-ів з усього світу. Документи були зібрані 400 журналістами-розслідувачами.  Як і у випадку з «панамським» розслідуванням, інформація стосується офшорних рахунків. Тільки тепер журналісти розкрили острівні офшори (Каймани, Бермуди, Віргінські острови тощо), тому це отримало назву «райські документи» – Paradise Papers.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло