mind
Україна і Білорусь узгодили розвиток судноплавства на Дніпрі

Україна і Білорусь узгодили розвиток судноплавства на Дніпрі

Мінінфраструктури України та Мінтранспорту Білорусі домовилися про розвиток судноплавства на двох річках

Україна і Білорусь узгодили розвиток судноплавства на Дніпрі
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та Міністр транспорту Республіки Білорусь Анатолій Сивак. Фото mtu.gov.ua

Україна і Білорусь узгодили проект дорожньої карти з деталізацією та етапами реалізації проектів з розвитку судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять. Про це повідомляється на веб-сайті Мінінфраструктури.

Згідно з повідомленням, відповідні документи було підписано під час зустрічі з міністром транспорту Білорусі Анатолієм Сиваком у Києві.

Міністерство зазначає, що забезпечення умов для здійснення транзитних перевезень вантажів водним транспортом територією України, в тому числі з використанням суден класу «річка-море», є одним із пріоритетних напрямків розвитку відносин між державами.

Реалізація положень дорожньої карти вимагає фінансових ресурсів, які планується залучити від міжнародних фінансових установ і донорів: у зустрічі взяли участь представники Європейського інвестиційного банку, Європейського банку розвитку і реконструкції та представництва ЄС в Україні.

Також вказується, що сторони домовилися про збільшення квоти дозволів на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів та вантажів до 65 тис. одиниць: розбивка за типами та видами дозволів буде здійснюватися з урахуванням потреб перевізників обох країн.

Як писав Mind, понад 80% усіх вантажів перевозить «Укрзалізниця». Однак підвищення тарифів залізниці, великі інфраструктурні проблеми та дефіцит рухомого складу, що зростає, змусять вантажовідправників шукати іншу альтернативу для перевезення вантажів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті