mind
Арабські країни, ООН та Європа засудили рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

Арабські країни, ООН та Європа засудили рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

На їх думку, рішення Трампа посилить ескалацію тероризму та екстремізму

Арабські країни, ООН та Європа засудили рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю
фото з pixabay.com

Араби та мусульмани по усьому Близькому Сходу, європейські країни та ООН засудили рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Про це повідомляє Reuters.

Франція відкинула «одностороннє» рішення американського президента Дональда Трампа та звернулась із закликом до спокою в регіоні. Великобританія заявила, що цей крок не допоможе мирним зусиллям, і Єрусалим має бути поділеним між Ізраїлем та Палестиною. Німеччина притримується погляду, що майбутнє міста мають вирішувати дві держави.

ОАЕ також засудили рішення США. Зокрема, Міністерство закордонних справ країни висловило тривогу стосовно імовірних «наслідків цього рішення в регіоні, оскільки воно запалює емоції арабського та мусульманського народу».

Ірак вимагає, щоб уряд США скасував рішення, щоб не живити тероризм. «Адміністрація США повинна скасувати це рішення, задля того щоб зупинити небезпечну ескалацію, яка сприятиме екстремізму та створить умови, сприятливі для тероризму», – йдеться в заяві уряду Іраку.

Ізраїль, навпаки, вітає рішення Трампа, прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що це «важливий крок на шляху до миру», і це «було нашої метою з першого дня Ізраїлю». Крім того, він закликав й інші країни наслідувати приклад Трампа.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що Єрусалим є «вічною столицею Палестини», і таке рішення американського президента означає, що США зрікаються своєї ролі «посередника миру».

Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про плани перенести туди посольство США, що може спровокувати конфлікти і порушити мир у регіоні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті