Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю: в регіоні починаються протести

Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю: в регіоні починаються протести

Попередні адміністрації вважали за краще не втручатися в статус Єрусалиму

Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю: в регіоні починаються протести
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп у середу 6 грудня визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про плани перенести туди посольство США, що може спровокувати конфлікти і порушити хиткий мир у регіоні, пише CNN.

«Я вирішив, що саме час офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Після більш як двох десятиліть відмови від цього ми ні на крок не наблизилися до міцної мирної угоди між Палестиною та Ізраїлем», – заявив Трамп.

Визнати Єрусалим – місто, на яке посягають як ізраїльтяни, так і палестинці, – столицею Ізраїлю було однією з передвиборчих обіцянок Трампа.

«Сьогодні я її виконую», – оголосив американський президент.

Лідери арабських країн у регіоні і президент Франції Еммануель Макрон висловили глибоке занепокоєння з приводу дій Трампа і закликали його переглянути це рішення.

Фактично це рішення кладе край десяткам років політичної стриманості американських адміністрацій – як демократів, так і республіканців, які заявляли, що статус Єрусалиму не повинен розглядатися, поки ізраїльтяни і палестинці не укладуть остаточної мирової угоди про статус міста.

Між тим союзники США на Близькому Сході агресивно реагують на новину щодо визнання Єрусалима столицею. Президент Туреччини Реджип Таїп Ердоган попередив Трампа, що той перетне «червону межу» для всіх мусульман.

«Єрусалим – це червона межа для мусульман. Ми можемо дійти до того, щоб розірвати всі дипломатичні зв’язки з Ізраїлем через це питання», – заявив Ердоган.

Очільник Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас закликав світових лідерів втрутитись у ситуацію.

«Це рішення США перекреслить мирний процес і дестабілізує ситуацію в регіоні», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті