mind
«Можуть собі дозволити»: німецьке промислове виробництво впало в жовтні через тривалі вихідні

«Можуть собі дозволити»: німецьке промислове виробництво впало в жовтні через тривалі вихідні

Промислове виробництво за 2017 рік стало найвищим з 2011 року

Німецьке промислове виробництво неочікувано впало в жовтні. Найбільш імовірною причиною цього стали державні свята та тривалі вихідні. Про це заявили в Міністерстві економіки та аналітики, передає Reuters.

Промислове виробництво знизилось на 1,4% після попереднього падіння на 0,9% у вересні. Два послідовних зниження відбулись після збільшення на 2,6% у серпні, що стало найбільшим зростанням за останні шість років.

Аналітики відзначають, що промислове виробництво за 2017 рік було найвищим з 2011 року.

Найбільша економіка Європи демонструє хороші результати в усіх сферах. Споживання, державні витрати та ріст експорту стимулюють зростання як в промисловості, так і в сфері послуг.

Нагадаємо, після першої невдалої спроби сформувати уряд канцлер Німеччини Ангела Меркель звернулась до лівоцентристських соціал-демократів для створення «великої коаліції». І соціал-демократи, і блок Меркель прагнуть залучити інвестиції до Німеччини, яка тимчасово лишилась без уряду у вересні після виборів.

Незважаючи на політичну невизначеність, економіка продовжує рухатись вперед. Останні дані показали, що промислові замовлення в жовтні неочікувано зросли, а це в свою чергу свідчить про укріплення економіки.

«Іронія сьогоднішнього падіння промислового виробництва полягає в тому, що воно, імовірно, відображає силу, а не слабкість німецької економіки, – сказав Карстен Бжескі з банку ING Diba – Очевидно, все йде настільки добре, що люди та компанії можуть просто дозволити собі відпочити». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті