mind
Рада підвищила акцизи на сигарети

Рада підвищила акцизи на сигарети

За проголосувало 252 народних депутати

Рада підвищила акцизи на сигарети
Фото: Shutterstock

Верховна Рада України 7 грудня прийняла законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році» №6776-д, згідно з яким ставки акцизного податку на тютюнові вироби та обов’язки з виплати акцизного податку з тютюнових виробів підвищуються.

За проголосувало 252 народних депутати.

Згідно з проектом закону, йдеться про поступове збільшення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

Ставки буде підвищено з наступного року – на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% і додатково на 16,7% (тобто з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки – на 20% до рівня , еквівалентного 90 євро за 1000 штук.

З 1 січня 2025 року будуть дотримані вимоги Директиви Європейського союзу №2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року про структуру та ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів щодо частки акцизу в середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет як мінімум 60%. Для цього вводиться механізм визначення такої ціни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті