Рада обнулила ввізне мито на кальциновану соду
В січні – вересні Україна імпортувала кальцинованої соди на $ 28,9 млн
Верховна Рада України знизила з 5,5% до 0% ввізне мито на кальциновану соду (карбонат динатрію), що використовується в хімічній, металургійній, скляній промисловості. Раніше кальцинована сода вироблялася на Кримському содовому заводі. Відповідну правку до Податкового кодексу України – внести відповідні зміни в закон «Про митний тариф» – запропонував народний депутат Юрій Вознюк, повідомляє Інтерфакс.
Аналогічний законопроект про внесення змін до митного тарифу з метою забезпечення конкурентоспроможності ринку споживання кальцинованої соди Вознюк реєстрував у Раді в грудні 2014 року, і в жовтні поточного року він навіть вносився до порядку денного сесії ВР.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, з 2009 року Кримський содовий завод (КСЗ) – єдиний виробник кальцинованої соди в Україні, але через тимчасову окупацію АР Крим виникла реальна загроза стабільним поставкам продукції на материкову частину, де сконцентровані ії основні споживачі.
У записці зазначалося, що основними споживачами соди є скляна (49%), хімічна і нафтохімічна (24%) промисловість, металургія (12%), а КСЗ забезпечував 87,4% внутрішнього ринку.
При цьому зазначалося, що територіальне знаходження КСЗ на тимчасово окупованій території дає Росії реальні важелі впливу на стабільну роботу цих галузей.
У той же час скасування імпортного мита допоможе забезпечити альтернативні поставки соди, зокрема, з США та країн ЄС.
За оцінкою українських виробників скла, поставки соди можуть наростити Польща, Румунія, Туреччина та Болгарія.
Скасування мита сприятиме і зниженню собівартості скляної продукції (в собівартості виробів зі скла сода становить 20%).
За даними ДФС, в січні – вересні поточного року Україна імпортувала більше 143 000 тонн кальцинованої соди (динатрію карбонат) на $28,9 млн, в тому числі 71 400 тонн на $13,9 млн – з країн СНД (з яких на частку Росії припадає 68 200 тонн на $12,9 млн).
У числі найбільш великих європейських постачальників – Польща (22 200 тонн на $4,8 млн) і Румунія (23 400 тонн на $4,3 млн), Боснія і Герцеговина (14 100 тонн майже на $3 млн).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].