Протягом дії безвізу з країнами ЄС 355 000 українців перетнули кордон за новою системою

Протягом дії безвізу з країнами ЄС 355 000 українців перетнули кордон за новою системою

Частка перетину спільного кордону з ЄС за біометричними паспортами склала 64%

Протягом дії безвізу з країнами ЄС 355 000 українців перетнули кордон за новою системою
Фото: Shutterstock

Протягом дії безвізу з країнами ЄС співробітники Держприкордонслужби на кордоні оформили 355 000 громадян України, які, подорожуючи, скористалися перевагами спрощеної системи, повідомляє Урядовий портал.

При цьому понад 128 000 українців використовували для подорожей авіаційний транспорт, 227 000 громадян подорожували автомобілями і залізницею, а незначна кількість – прямували через морські пункти пропуску.

Найбільше українці прямували через кордон з Польщею та Румунією – майже 90 000 та 65 000 осіб відповідно. Частка перетину спільного кордону з ЄС за біометричними паспортами склала 64%, у середньому прикордонники оформляли до 80 000 українців на місяць.

Наразі спостерігається зменшення кількості осіб, що подорожують у безвізовому порядку. У листопаді цей показник становив 32 500 осіб.

Водночас загальна кількість поїздок громадян України до європейських країн за три літніх місяці 2017 року зросла на 10% порівняно з аналогічними трьома місяцями 2016 року.

Нагадаємо, що  безвізовий режим між Україною і Європейським союзом 11 червня цього року офіційно набрав сили.

Європейські країни відкрили кордони для України відповідно до своїх часових поясів.

Так, всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів протягом 180 днів, а саме всі країни – члени ЄС, крім Великобританії та Ірландії, а також Швейцарію, Ліхтенштейн, Ісландію та Норвегію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло