АМКУ рекомендує вирівняти орендні ставки для аптек комунальної та комерційної власності

АМКУ рекомендує вирівняти орендні ставки для аптек комунальної та комерційної власності

Покращити доступ населення до лікарських засобів рекомендує АМКУ обласним радам та Київській міській раді

АМКУ рекомендує вирівняти орендні ставки для аптек комунальної та комерційної власності
Фото: Shutterstock

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендує встановити рівні умови здійснення господарської діяльності для всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та запровадити прозорий та недискримінаційний підхід до встановлення орендних ставок для учасників ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Відповідні обов’язкові до розгляду рекомендації обласним радам та Київській міській раді розміщено на веб-сайті АМКУ.

«На сьогодні складається ситуація, за якої органи місцевого самоврядування для аптек, що знаходяться у комунальній власності, у разі їх участі у запроваджених урядом соціальних заходах щодо забезпечення населення лікарськими засобами (зокрема, відпуск ліків за пільговими рецептами визначеним групам населення за встановленими категоріями захворювань), зменшують розмір орендної ставки на майно спільної власності територіальних громад», – йдеться у документі.

Так, законодавством не передбачено надання органами місцевого самоврядування будь-яких переваг аптечним закладам комунальної форми власності у разі їх участі в передбачених законодавством заходах щодо забезпечення хворих відповідних категорій та захворювань лікарськими засобами безоплатно, на пільгових умовах або з незначною доплатою за рецептами лікарів.

Як зазначає АМКУ, підходи щодо встановлення розміру орендної ставки для аптечних закладів органами місцевого самоврядування, які представляють інтереси відповідних територіальних громад, мають бути рівними до всіх учасників регіональних ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Водночас, дії органів місцевого самоврядування щодо встановлення різних орендних ставок за використання нерухомого майна спільної власності територіальних громад області та міста Києва в частині надання окремим суб’єктам господарювання переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами, можуть призвести до спотворення конкуренції.

Рекомендації АМКУ підлягають обов’язковому розгляду органами чи особами, яким вони надані. Результати розгляду цих рекомендацій мають бути повідомлені  комітету протягом 30 днів з дня їх отримання.

Як повідомляв Mind, аптечні продажі в Україні за січень-липень 2017 року зросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 17% – до 36,6 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло