Український стартап CLAP встановить систему «розумний будинок» в 20 000 квартир

Український стартап CLAP встановить систему «розумний будинок» в 20 000 квартир

Вартість житлової площі для покупців не збільшиться

Український стартап CLAP встановить систему «розумний будинок» в 20 000 квартир
Фото: Shutterstock

Український стартап CLAP (Clever Apartment) в наступному році встановить систему «розумний будинок» в 20 000 київських квартир у будинках корпорації «УКРБУД». Про це повідомляє прес-служба CLAP.

Згідно з повідомленням, CLAP допоможе заощадити на комунальних платежах – система штучного інтелекту сама вибере джерело тепла, яке дозволить домогтися потрібної температури з найменшими витратами.

Також CLAP самостійно зчитує показники з лічильників і фіксує їх. В кінці місяця система підраховує загальну вартість послуг. У випадку прив’язки користувачем банківської карти, програма сама може сплатити рахунки.

Економія в квартирі за місяць може скласти до 40% від загальної суми по комунальним платежам. Вартість житлової  площі для покупців при цьому не збільшиться.

Першими мешканцями квартир з попередньо встановленою системою CLAP стануть покупці квартир в ЖК «Spas Sky». Вже погоджена установка системи CLAP в 19 житлових комплексах різного класу, від комфорту до преміум, в період з 2018 по 2020 роки.

CLAP – це перша повноцінна система розумного будинку, яка повністю створена в Україні, вона складається з координаційного хаба, панелі управління, що об'єднана з відеодомофоном, терморегуляторів для контролю опалювальних приладів і набору датчиків, які вимірюють температуру в квартирі, вологість, сигналізують про рух і аналізують інші параметри.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті