США запровадили нові санкції проти РФ

США запровадили нові санкції проти РФ

Обмеження стосуються двох компаній, які мають відношення до виготовлення крилатих ракет

США запровадили нові санкції проти РФ
фото Shutterstock

Міністерство торгівлі США оголосило про нові ліцензійні й експортні обмеження для двох російських компаній, що працюють на військово-промисловий комплекс: конструкторського бюро «Новатор» і науково-виробничого центру «Титан-Баррикады». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У повідомленні міністерства від 19 грудня йдеться, що саме ці компанії є відповідальними за виробництво крилатих ракет, заборонених Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, укладеними США та Радянським Союзом у 1987 році.

«Ці компанії виробляють для російського Міністерства оборони комплекси крилатих ракет наземного базування з дальністю польотів, забороненою в рамках Договору про ракети середньої і малої дальності. Тому є достатньо підстав вважати, ґрунтуючись на конкретних і зрозумілих фактах, що вони були залучені до дій, що суперечать національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали звинувачення «безпідставним».

«Нам до санкцій не звикати. США захоплено займаються їх запровадженням майже 4 роки, а російська економіка й військова потужність тільки міцніють», – заявив міністр закордонних справ Сергій Рябков. 

В НАТО також публічно підняли питання стосовно російської системи крилатих ракет з діапазоном, який заборонено договором РСМД.

Нагадаємо: днями адміністрація Трампа заявила, що Росія втручається у внутрішні політичні справи країн у всьому світі, і визначила Москву як суперника, незважаючи на власну заяву глави Білого дому про теплі зв’язки з президентом Росії Путіним.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті