Північна Корея активно майнить біткойни: криптовалюта допоможе їй обійти санкції

Північна Корея активно майнить біткойни: криптовалюта допоможе їй обійти санкції

Ще частіше КНДР добуває біткойни незаконно, методом хакерських атак

Північна Корея активно майнить біткойни: криптовалюта допоможе їй обійти санкції
фото Shutterstock

Північна Корея скоро може зрозуміти, що жодні міжнародні санкції для неї не страшні, якщо освоїть поповнення державного бюджету за допомогою біткойна, повідомляє Forbes.

В тоталітарній країні останнім часом спостерігається накопичення цієї криптовалюти. Північна Корея почала майнити біткойн у середині травня, повідомляє компанія з інтернет-безпеки Recorded Future.

«Криптовалюта – ідеальна форма грошей для Північної Кореї, тому що її можна переміщати швидко й анонімно через кордони і її можна використовувати для придбання товарів і послуг в інтернеті або конвертації в тверду валюту», – зазначає Стівен Кім, науковий співробітник Jeju Peace Institute у Південній Кореї.

Економічні санкції, схвалені Радою Безпеки США у вересні, обмежують постачання нафти, рух вантажних суден з Північної Кореї і забороняють імпорт текстилю. Санкції фактично обмежують доступ північнокорейського уряду до спільної іноземної валюти, що використовується у світовій торгівлі.

Технологія blockchain для добування біткойнів відкрита для будь-кого, незалежно від місця розташування, за допомогою віртуального гаманця. Також можна торгувати біткойнами як акціями чи іншими фінансовими активами. «Придбання біткойнів дозволило б уряду Кім Чен Ина ухилитися від санкцій і заробити тверду валюту», – повідомляє Korea Times з посиланням на експертів.

Неефективність санкцій – це лише одна проблема. Інша – Північна Корея може добувати біткойни незаконно, шляхом хакерських атак. КНДР у середині 2017 року за допомогою шахрайської схеми поширення вірусу спробувала зламати чотири біткойн-біржі в Південній Кореї. З квітня по червень компанія з інтернет-безпеки FireEye зафіксувала ще 6 атак з КНДР на три біткойн-біржі Південної Кореї. Під час однієї з атак на південнокорейські комп’ютери хакери вкрали $6,99 млн.

В наступному році таких атак може бути в рази більше.

«КНДР буде зʼясовувати спосіб, як використовувати криптовалюту для отримання фінансової вигоди, і агресивно досягати цього, – зазначає Стівен Кім. – З огляду на їх кібер-можливості і необхідність нового джерела доходу в умовах зростаючих санкцій, північнокорейські хакерські атаки для здобування криптовалюти відбуватимуться все частіше».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті