Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Цифрова революція в Білорусі: у країні легалізували криптовалюти

Цифрова революція в Білорусі: у країні легалізували криптовалюти

У Білорусі офіційно дозволили ІСО, транзакції в цифрових валютах, зокрема й їхній обмін на традиційну валюту

Цифрова революція в Білорусі: у країні легалізували криптовалюти
фото з pixabay.com

Білорусь легалізує операції в криптовалютах, що є частиною прагнення стимулювати ріст приватного сектора і залучати іноземні інвестиції шляхом лібералізації частини її економіки. Президент Олександр Лукашенко підписав декрет «Про розвиток цифрової економіки», передає Reuters.

«Усі розумні люди знають, що таке стабільність та порядок, – заявив Лукашенко. – Всі прагнуть досягти берегу. Ми готові збудувати док та навіть гавань».

Білорусь – колишня радянська республіка, що знаходиться між Росією та ЄС, в якій панує бюрократія, неефективні державні підприємства та яка є залежною від російських грошей та субсидій.

Але президент країни, який ще нещодавно називав інтернет «сміттям», протягом 2015–2016 років впровадив декілька реформ для покращення бізнес-клімату та відновлення економіки після рецесії у 2015 та 2016 роках.

У Білорусі розробили декілька ІТ-брендів, відомих та визнаних у всьому світі. У країні також діє аналог Кремнієвої долини – Парк високих технологій (ПВТ).

«Декрет є проривом для Білорусі, – сказав Reuters Антон Мякішев, голова білоруського офісу Microsoft. – Це дає можливість зробити стрибок вперед у своєму розвитку та дозволяє іноземному капіталу приїхати до Білорусі й працювати в комфортних умовах».

Указ легалізує первинне розміщення монет (ІСО), транзакції в криптовалютах, зокрема їхній обмін на традиційні валюти на білоруських біржах. Крім того, зазначається, що усі угоди будуть звільнені від оподаткування на найближчі п'ять років.

Коротко про основні пункти декрету «Про розвиток цифрової економіки» повідомляє консалтингове агентство Digital Finger:

 1. Створення, навчання нейронних мереж та інших алгоритмів в спеціалізованих розділах штучного інтелекту, реалізація результатів цієї діяльності.
 2. Діяльність криптовалютних бірж.
 3. Діяльність оператора обмінів криптовалют.
 4. Майнінг.
 5. Розробка, обслуговування, експлуатація та реалізація систем безпілотного управління транспортними засобами.
 6. Розробка або етапи розробки медичних технологій, біотехнологій, реалізація результатів цих розробок.
 7. Освітня діяльність у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема через інтернет.
 8. Скасування бюрократії – скасовується дозвільний порядок на відкриття рахунків у банках-нерезидентах, спрощується порядок проведення розрахунків з використанням електронних грошей, дозволяється проводити у визначеному порядку валютні операції, пов’язані з досягненням капіталу.
 9. Фізичні особи мають право володіти токенами та здійснювати з ними наступні операції: майнінг, зберігання, обмін, їхнє придбання, відчуження за білоруські рублі, іноземну валюту, електронні гроші, а також дарувати та залишати їх у спадок.
 10. Суб’єкти економіки звільняються від оподаткування діяльності, пов’язаної з криптовалютами та токенами, зокрема з майном. Звільнення розповсюджується на податок на прибуток, ПДВ, податок за спрощення.
 11. Для іноземних громадян, які будуть найняті на роботу резидентами ПВТ, вводиться безвізовий режим.  

Нагадаємо: цього місяця дві чиказькі біржі розпочали торгівлю ф’ючерсами.

Глобальний банк Goldman Sachs наразі знаходиться на стадії вирішення логістичних питань. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті