ФБР перевіряє відмивання грошей особами, що наближені до Путіна

ФБР перевіряє відмивання грошей особами, що наближені до Путіна

FBME з 2014 року підозрювали у відмиванні грошей, фінансуванні тероризму та міжнародній злочинності

ФБР перевіряє відмивання грошей особами, що наближені до Путіна
Фото: Shutterstock

Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) запросило в уряду Кіпру інформацію щодо ліквідованого банку FBME. Він використовувався наближеними до президента Росії особами для відмивання грошей. Про це з посиланням на The Guardian повідомляє ZN.ua.

Згідно з повідомленням, запит з'явився в рамках розслідування можливих зв'язків команди президента США з Кремлем. 

Звинувачення на адресу Пола Манафорта, спеціальний радник ФБР Роберт Мюллер, що проводив розслідування, пред'явив у жовтні.

Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, вони звинувачуються в «змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і ненаданні звітів зарубіжних банківських рахунків». Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Власники FBME також повідомляють, що Пол Манафорт ніколи не був їхнім клієнтом.

Внутрішній звіт що стосується діяльності FBME за 2014 рік, отриманий журналістами видання, свідчить, що FBME встановив банківські відносини з декількома росіянами з категорії політично чутливих клієнтів, зокрема й членами партії «Єдина Росія».

Суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом заставу: Манафорту в розмірі $10 млн, Гейтсу – $5 млн. Підозрювані своєї провини не визнають.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло