Співвласник російського Промсвязьбанку Дмитро Ананьєв виїхав з РФ

Співвласник російського Промсвязьбанку Дмитро Ананьєв виїхав з РФ

Ананьєв не визнає цей від’їзд втечею

Співвласник російського Промсвязьбанку Дмитро Ананьєв підтвердив свій від’їзд з Росії, який планував давно через проблеми зі здоров’ям і відкидає звинувачення у втечі, повідомляють Ведомости.

Як зазначається, банкір відмовився розкрити своє місцезнаходження. Водночас, за відомостями ЗМІ, він знаходиться в Лондоні.

Крім того, на питання про бажання повернутися в Росію Ананьїв відповів ствердно, але не зміг назвати термін, оскільки планує це обговорювати зі своїми юристами та адвокатами. 

«Я давно планував виїхати на Новий рік, відбув 22 грудня. А ще з урахуванням останніх чотирьох місяців в режимі ненормованої роботи і нервування, у мене з'явилися проблеми з серцем. Я планував пройти обстеження і в Росії, і за кордоном. Останній тиждень теж додала: бізнес, який я створював 22 роки, все, його більше немає, – заявив Ананьєв. – Але я не згоден з тим, як це було освітлено в ЗМІ – це виглядало як втеча. А я не втік»- йдеться у повідомленні з посиланням на коментар банкіра.

Центробанк РФ оголосив про санацію та введення тимчасової адміністрації у Промсвязьбанк 15 грудня.

Регулятор не ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів банку, але, водночас, готує звернення до правоохоронних органів «за рядом операцій і фактів, що мають ознаки незаконних дій менеджменту Промсвязьбанка».

Як зазначається, зникли чи були знищені кредитні досьє на 109,1 млрд руб., а також виявлено операції з фінансування банком своїх субординованих кредитів за рахунок угод репо без відображення цього в звітності. Так, за даними ЦБ, довіреність на ці операції була видана Дмитром Ананьєвим за три дні до початку санації банку прийнятому на роботу двома днями раніше громадянину іноземної держави.

Водночас, банкір вважає цю заяву перевищенням повноважень, адже на його думку, із можливим зникненням  кредитних досьє повинні розбиратися правоохоронні органи, а не регулятор.

Промсвязьбанк – системно значимий банк Росії, який займає 10-е місце в ренкінгу «Інтерфакс-ЦЕА» за підсумками III кварталу з активами 1,23 трлн руб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло