Український Creditor.ai розпочав роботу на ринку відмовних кредитів США

Український Creditor.ai розпочав роботу на ринку відмовних кредитів США

FinTech-стартап планує зробити високорентабельний бізнес у США в найближчі кілька років

Український Creditor.ai розпочав роботу на ринку відмовних кредитів США
фото Shutterstock

FinTech-стартап Creditor.ai – сервіс, що спеціалізується на торгівлі відмовними кредитними заявками, цього тижня вийшов на ринок США і планує зробити глобальний високорентабельний бізнес у найближчі кілька років, повідомляє Новое время.

Як зазначається, за прогнозами засновників стартапу – українців Віктора Ігнатюка та Єгора Бутка, попит на послугу зростатиме. Такий висновок вони зробили як на основі власного дослідження, так і за статистикою світового кредитного ринку, згідно з якою, зі 100 вхідних заявок на кредит «добро» отримують лише 10.

Натомість, близько 15% відхилених заявок від позичальників виявляються якісними, але їм відмовлено з причин, не пов'язаних безпосередньо з кредитоспроможністю позичальника.

Так, підстави для відмови можуть бути через модель оцінки позичальника, яка у кожного своя, або, наприклад, через територіальне розташування позичальника.

«Не кожен позичальник з Нью-Йорка, навіть з хорошим кредитним рейтингом, може взяти кредит у Каліфорнійській мікрокредитній компанії. Пояснюється це певними особливостями регулювання цієї галузі в різних американських штатах», – зазначається в повідомленні.

За допомогою Creditor.ai кредитна компанія з Каліфорнії може продати невикористану кредитну заявку фірмі з Нью-Йорка та відшкодувати свої витрати на залучення клієнта. Натомість кредитна організація з Нью-Йорка отримає якісного позичальника, видасть йому кредит і заробить гроші, а клієнт – отримає кредит.

Як зазначається, кредитор – продавець заявок самостійно визначає ціну на свій трафік, а далі фінальна вартість і покупець визначається шляхом аукціону, що забезпечує чесність угоди.

Натомість Сreditor.ai заробляє по 30% від ціни кожної проданої заявки в системі і 1% – від суми кредиту для великих і довгих іпотечних позик при закритті угоди. Точка беззбитковості намічена на кінець наступного року.

Як повідомляється, минулого року в США було видано відмов на суму $5 трлн. «Якщо вважати, що 15% з них були потенційно якісні кредити, то упущена вигода для всього кредитного ринку вже дуже велика», – зазначається в повідомленні з посиланням на співзасновника Creditor.ai Віктора Ігнатюка. За його словами, компанія має намір протягом трьох – п'яти років «взяти пару відсотків від цього гігантського обсягу».

Читайте у матеріалі Mind про потенціал для розвитку FinTech-індустрії в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло