Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Експертиза підтвердила справжність голосів на аудіозаписах розмов між Саакашвілі та Курченком – Сарган

Експертиза підтвердила справжність голосів на аудіозаписах розмов між Саакашвілі та Курченком – Сарган

Близько 15 осіб допитані й знаходяться під захистом держави

Експертиза підтвердила справжність голосів на аудіозаписах розмов між Саакашвілі та Курченком – Сарган
Фото: Shutterstock

Фоноскопічна експертиза підтвердила справжність голосів лідера партії «Рух нових сил», екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі та біглого українського бізнесмена Сергія Курченка, зафіксованих на аудіозаписах українськими правоохоронцями. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган, передає Інтерфакс.

«Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ проведена фоноскопічна експертиза, яка підтверджує справжність голосів на зафіксованих розмовах між Саакашвілі та Курченком», – написала Сарган на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук у п'ятницю.

За словами Сарган, слова і фрази, які належать Саакашвілі та Курченку, персоніфіковані в протоколі за результатами проведення негласного розшукового заходу.

«Наразі близько 15 осіб, які сприяють українським правоохоронним органам у документуванні кримінальних злочинів Саакашвілі, Курченка, Динника (екс-голови правління Брокбізнесбанку Олександра Динника. – Mind), Дангадзе (соратника лідера партії «Рух нових сил» Саакашвілі Северіона Дангадзе. – Mind), допитані як свідки і знаходяться під захистом держави», – зазначила Сарган.

Нагадаємо, що Саакашвілі інкримінують співпрацю з російськими спецслужбами, зокрема, отримання фінансування від олігарха з оточення Віктора ЯнуковичаСергія Курченка – в обмін на виконання прямих вказівок.

Саакашвілі затримали у п’ятницю 9 грудня на квартирі діючого високопосадовця поліції, повідомило джерело в ГПУ українським ЗМІ. 

А 11 грудня рішенням Печерського районного суду Києва Міхеїл Саакашвілі був звільнений з-під варти під радісні вигуки своїх соратників, інформували українські ЗМІ. Таким чином, запобіжний засіб для Саакашвілі не обрано, і на період розслідування інкримінованих йому звинувачень він може перебувати на волі.

Тоді генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі отримав від російського бізнесмена Сергія Курченка $0,5 млн на свою діяльність в Україні та продемонстрував аудіозапис на підтвердження своїх слів. Саакашвілі заявив, що не знайомий з Курченком. Його соратник Давид Сакварелідзе стверджує, що оприлюднені записи – це монтаж, і має намір передати їх на зарубіжну експертизу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті