Набули чинності нові стандарти бухобліку і фінзвітності

Набули чинності нові стандарти бухобліку і фінзвітності

Звітність за стандартами ЄС складатимуть мікропідприємства, малі, середні або великі підприємства

Набули чинності нові стандарти бухобліку і фінзвітності
Фото pixabay.com

Звітність за міжнародними стандартами (МС) складатимуть підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, повідомляється на сайті Офісу великих платників податків.

Так, з 1 січня 2018 року набув чинності закон України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень», яким внесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

«Підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МС, зобов’язані забезпечити ведення бухобліку відповідно до облікової політики за МС після подання першої фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності за МС, що визнається такою у порядку, визначеному міжнародними стандартами», – зазначається у повідомленні.

Натомість, для цілей бухобліку визначено нову класифікацію поділу суб’єктів господарювання за критерієм їх розмірів: мікропідприємства, малі, середні або великі підприємства.

Також встановлено нові підходи до розкриття фінансової інформації суб’єктами господарювання. Так, окремі категорії підприємств мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

Як писав Mind, 5 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла закон про приведення бухгалтерського обліку в Україні до стандартів Європейського Союзу.

Про бухоблік в Україні читайте у матеріалі Mind «Бухгалтерський облік в Україні: як втілюватимуться європейські стандарти».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло