Бухгалтерський облік в Україні переводять на стандарти ЄС

Бухгалтерський облік в Україні переводять на стандарти ЄС

Відповідний закон прийняла Верховна Рада України

Бухгалтерський облік в Україні переводять на стандарти ЄС
Фото: Верховна Рада України

Верховна Рада прийняла закон про приведення бухгалтерського обліку в Україні до стандартів Європейського Союзу, передає УНІАН.

Згідно з пояснювальною запискою, пропонується привести норми Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» у відповідність до законодавства Європейського Союзу і вдосконалити порядок застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності.

«Законопроектом пропонується ввести нові терміни, зокрема «витрати», «доходи», «звітний період», «звіт про платежі на користь держави» в частині суб'єктів, які подають цей звіт, «звіт про управління», «власний капітал», «таксономія фінансової звітності» і «підприємства, що представляють суспільний інтерес», «чистий дохід від реалізації продукції», – зазначено в документі.

Також, з урахуванням положень Директиви ЄС №2013 / 34 / ЄС, проектом пропонується звільнити мікро- і малі підприємства від надання звіту про управління.

Пропонується уточнити вимоги щодо складання фінансової звітності за міжнародними стандартами підприємствами, що становлять суспільний інтерес, і підприємствами, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення.

Законом передбачено удосконалення порядку надання та оприлюднення фінансової звітності в єдиному електронному форматі. А також зобов'язання підприємствам надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних і фізичних осіб відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації»

Як вже розповідав Mind, Верховна Рада прийняла закон про електронні довірчі послуги.

Документ визначає правові та організаційні основи надання електронних довірчих послуги, зокрема транскордонних, а також прав та обов'язків суб'єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядку здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства та відповідальності за порушення в цій сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло