КС Молдови тимчасово призупинив повноваження президента Додона

КС Молдови тимчасово призупинив повноваження президента Додона

Повноваження президента призупинили через повторне відхилення кандидатур міністрів, яких запропонував прем’єр-міністр

КС Молдови тимчасово призупинив повноваження президента Додона
Ігор Додон
фото facebook: dodon.igor

Конституційний суд (КС) Молдови на вимогу групи депутатів від правлячої коаліції тимчасово припинив повноваження президента Ігоря Додона, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, рішення обумовлено повторним відхиленням президентом запропонованих прем'єр-міністром кандидатур п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів.

Натомість, згідно із законодавством, президент має право відхиляти кандидатури тільки один раз.

Так, КС Молдови ухвалив, що обов'язки президента тимчасово переходять до голови парламенту або прем'єр-міністру. 

Голова парламенту Молдови Андріан Канду підтвердив, що буде виконувати обов'язки президента і призначить нових членів уряду.

Натомість Додон заявив, що Конституційний суд країни, «знову грубо порушив законодавство країни».

«Конституційний суд став заручником власних необдуманих рішень, а також створених ним же прецедентів. Ні для кого не секрет, що члени КС погодилися «грати» так, як їм буде диктувати правлячий режим демократів (Демократичної партії – ІФ)», – написав він у вівторок на своїй сторінці в Facebook, коментуючи рішення КС Молдови.

Депутати від правлячої коаліції наприкінці грудня 2017 року звернулися до КС від імені комісії парламенту з юридичних питань, призначень та імунітету із запитом, в якому просили «констатувати обставини, за яких необхідно тимчасове виконання обов'язків президента головою парламенту або прем'єр-міністром».

Депутати обгрунтували свою заяву тим, що Додон повторно відхилив пропозицію прем'єр-міністра Павла Філіпа про призначення сімох членів уряду замість міністрів, звільнених з посад тижнем раніше.

Так, за пропозицією Філіпа президент звільнив від займаних посад шість з дев'яти міністрів уряду. Водночас, він також відхилив запропоновані прем’єром  кандидатури членів уряду – п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів.

Натомість, він заявив, що ні за яких умов не підпише укази про призначення. Напередодні Нового року президент Молдови повторно відхилив запропоновані кандидатури.

Призначення на посади міністрів через зупинення повноважень президента країни в Молдові застововується не вперше – так,за цією процедурою був призначений новий міністр оборони Євген Стурза, кандидатура якого була двічі відхилена президентом. 

Як писав Mind, проросійський президент Молдови Додон виступає за збереження нейтралітету і заявив, що Молдова не буде вступати в НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті