Дороги Естонії з 1 січня стали платними для автомобілів, які важать більше 3,5 тонн

Дороги Естонії з 1 січня стали платними для автомобілів, які важать більше 3,5 тонн

Водій має заплатити за проїзд до виїзду у країну

Дороги Естонії з 1 січня стали платними для автомобілів, які важать більше 3,5 тонн
фото Shutterstock

Естонія запровадила з 1 січня 2018 року дорожню плату з автомобілів більше 3,5 тонн, яка поширюється на вантажні автомобілі, зареєстровані як в Естонії, так і за кордоном, повідомляє err.ee із посиланням на Міністерство економіки та комунікацій країни.

Розмір плати залежить від повної маси вантажного автомобіля і його причепа та інших параметрів транспортного засобу.

Плату за користування шосейними дорогами слід внести до виїзду на дорогу. Сплатити за проїзд можна в будь-який час доби, в будь-який день тижня. Оплата фіксується в электронному вигляді і паперового підтвердження не потребує.

Як зазначається у повідомленні, автомобіль, за який не сплачено податок, їздити по дорогах Естонії не може. Плату повинен вносити власник ТЗ. Так, у разі несплати податку наглядовий орган має право оштрафувати водія і власника ТЗ.

Натомість, в Естонії діє погодинна плата, яка дає право користуватися шосейними дорогами протягом певного проміжку часу. Доба коштує від 9 до 12 євро залежно від класу автомобіля. Річна плата становитиме від 500 до 1300 євро.

Більш детальна інформація про нову систему розміщена на спеціальному сайті.

Держава розраховує отримувати щорічно від надходження податку приблизно 17 млн євро. Отримані гроші будуть використовуватися для ремонту доріг.

Натомість, про здобутки у транспортній галузі України, читайте у матеріалі Mind «Інфраструктура надій і обіцянок: чим запам'ятається 2017 рік у транспортній галузі»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті