Кількісний склад наглядової ради банків відтепер не може бути менше 5 осіб

Кількісний склад наглядової ради банків відтепер не може бути менше 5 осіб

Відтепер квоту незалежних членів рад банків збільшено на третину

Кількісний склад наглядової ради банку не може бути менше п'яти осіб. Наглядова рада має складатися з незалежних директорів, яких повинно бути не менше трьох. Про це йдеться в законі № 2210-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», який набрав чинності 6 січня 2018 року, повідомляє прес-служба незалежної асоціації банків України.

Згідно з повідомленням, відтепер квоту незалежних членів рад банків збільшено до третини. Досі наглядова рада мала складатися з незалежних членів не менше ніж на чверть – мінімум дві особи.

Разом з тим змінені вимоги до незалежних членів рад банків – вони мають відповідати вимогам, встановленим законом, щодо незалежних директорів акціонерного товариства.

Щоб обійняти посаду незалежного директора, відтепер не можна володіти більше ніж 5% акцій банку, бути аудитором банку попередні три роки, обіймати посаду члена наглядової ради банку понад 12 років.  Разом з цим обійняти посаду незалежного директора не можна у випадку знаходження в складі органів управління банку протягом останніх п'яти років, отримували протягом попередніх трьох років від банку або пов’язаних структур винагороду в розмірі, що перевищує 5% власного річного доходу.

Раніше повідомлялось, що згідно із законом  № 2210-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», керівники банку тепер можуть мати будь-яку вищу освіту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті