Пучдемон знову може стати главою уряду Каталонії

Пучдемон знову може стати главою уряду Каталонії

Поки що неясно, як відбуватиметься обрання Пучдемона, який з минулого листопада перебуває в Брюсселі

Пучдемон знову може стати главою уряду Каталонії
фото Shutterstock

Екс-глава каталонського уряду Карлес Пучдемон може повернутися на свою посаду. Про це домовилися очільники політичних партій «Разом за Каталонію» і «Лівих республіканців», які виступають за незалежність Каталонії та здобули більшість на виборах до парламенту регіону. Переговори за закритими дверима пройшли 9 січня в Брюсселі, передає Інтерфакс.

Однак наразі Пучдемон не може прибути в Каталонію на церемонію складення присяги, оскільки з боку держави Іспанія складено ордер на його арешт через відкриті проти нього кримінальні справи в Іспанії.

Видання припускає, що зміщений Мадридом з посади Карлес Пучдемон зможе принести присягу в режимі відеомосту або його промову прочитає довірена особа.

Нагадаємо, влада Іспанії не визнала підсумки референдуму про незалежність Каталонії, проведеного 1 жовтня. Каталонський парламент було розпущено і призначено нові вибори.

Наприкінці грудня 2017 року в Каталонії пройшли позачергові вибори до парламенту.

Перемогу здобули прихильники незалежності регіону. Три партії, які виступають за самостійність регіону, сумарно здобули більше половини зі 135 депутатських крісел у новому парламенті. Однак найбільше голосів отримала опозиційна партія «Громадяни», яка виступає за євроінтеграцію та єдність регіону з Іспанією.

Пучдемон був висунутий першим номером за списком від партії «Разом за Каталонію».

Партія «Громадяни», яка підтримує ідею єдності Іспанії, виступила проти обрання Пучдемона. «Очевидно, що для того, аби керувати Каталонією, ви повинні перебувати в Каталонії, ви не можете робити це через WhatsApp або як голограмма. Людина, яка втікає від правосуддя, не може бути президентом», – заявила лідерка партії Інес Аррімадас, цитує Deutsche Welle.

Більше про вибори в Каталонії читайте в матеріалі Mind «Іспанія отримала ляпаса»: каталонці знову обрали сепаратистів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті