mind
У Німеччині вирішили, що треба зберегти транзит російського газу через Україну

У Німеччині вирішили, що треба зберегти транзит російського газу через Україну

При цьому саме Німеччина є активним лобістом будівництва газопроводу «Північний потік – 2» в обхід України

У Німеччині вирішили, що треба зберегти транзит російського газу через Україну
фото Shutterstock

Україна повинна зберегти роль транзитера російського газу, оскільки це відповідає інтересам Німеччини та інших держав Євросоюзу. Про це заявив на брифінгу офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, передає РІА Новости.

«Комерційні рішення можуть мати наслідки для держав у регіоні. Тому ми завжди дуже чітко заявляли, що в інтересах Німеччини та інших держав – членів ЄС, щоб Україна продовжувала зберігати свою роль країни-транзитера російського газу», – сказав Зайберт.

За його словами, віце-президент Єврокомісії з енергетичного союзу Марош Шефчович активно шукає вирішення цієї проблеми від імені ЄК спільно з Росією та Україною.

Нагадаємо, Данія заборонила Росії прокладати «Північний потік – 2» через свої води. Новий закон данського парламенту враховує загрози внутрішній безпеці країни та зовнішню політику.

Раніше Всесвітній фонд дикої природи (WWF) Німеччини разом з німецьким Союзом захисту природи (NABU) закликали глав партій, які ведуть переговори про створення урядової коаліції (ХДС і СДПН), зупинити проект з будівництва газопроводу «Північний потік – 2». На їхню думку, газопровід загрожує екосистемі Балтики, є тупиковим з точки зору кліматичної політики, а також «вбиває клин у солідарність Євросоюзу».

Між тим Mind розбирався, як Україну витискають із газового ринку ЄС і якими будуть наслідки рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору «Нафтогазу» з «Газпромом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті