mind
У Росії приватні підприємці викуповують електростанції для майнінгу криптовалют

У Росії приватні підприємці викуповують електростанції для майнінгу криптовалют

Майнінгом бізнесмени планують займатися після прийняття змін у законодавство РФ

У Росії приватні підприємці викуповують електростанції для майнінгу криптовалют
фото Shutterstock

Бізнесмени придбали в Пермському краї і Удмуртії електростанції для видобутку криптовалюти. Про це повідомляє газета «Коммерсант».

За даними видання, покупцем активу став бізнесмен Олексій Колесник. 

Нові власники ТОВ «Губахінська енергетична компанія», яку компанія «Т Плюс» Віктора Вексельберга продала наприкінці грудня, планують створити дата-центр і майнінгову ферму. Зокрема, Колесник підтвердив, що розглядає варіант із майнінгом криптовалют, але основний проект – створення дата-центру.

«У перспективі є ідея розвинути дата-центр: це не тільки майнінг. До того ж є закон про те, що інформація повинна зберігатися в Росії, а дата-центр – це звичайна серверна кімната», – сказав бізнесмен.

«Варіант із криптовалютою ми теж розглядаємо, але до прийняття законодавчої бази впритул займатися цим не плануємо», – додав він.

У ТОВ входять дві електростанції – Кизеловська ГЕС (Пермський край, 23,6 МВт) і Сарапульська ТЕЦ (Удмуртія, 10 МВт). Перша станція була продана за 30 млн руб., друга з міськими мережами – за 129,3 млн руб.

Нагадаємо: китайські майнери зацікавилися багатою на електроенергію Канадою, тоді як у Китаї можуть заборонити добування криптовалюти через надмірне споживання електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті