«Укрнафта»: ДФС протиправно нараховувала штраф до суми податкового боргу

«Укрнафта»: ДФС протиправно нараховувала штраф до суми податкового боргу

У минулому році сума податкових платежів компанії взросла на 30%

«Укрнафта»: ДФС протиправно нараховувала штраф до суми податкового боргу
Фото УНІАН

ПАТ «Укрнафта» заявляє про протиправне нарахування Державною фіскальною службою (ДФС) 20% штрафу до суми податкового боргу та штучного збільшення податкового боргу компанії, яка натомість звітує про повне виконання поточних податкових зобов’язань у 2017 році та зменшення податкового боргу в 2017 році до 11, 85 млрд грн з 11,95 млрд у 2016 році. Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Як зазначається, компанії стало відомо, що впродовж 2017 року ДФС практикувала самостійне зарахування поточних рентних платежів від компанії в погашення податкового боргу минулих періодів.

«Водночас ДФС протиправно нараховувала 20% штрафу до суми боргу, що призводило до штучного збільшення розміру податкового боргу та пояснює, чому при повному виконанні поточних податкових зобов’язань з боку «Укрнафти» ДФС щомісяця звітувала про зростання податкового боргу з початку 2017 року», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, у 2017 році компанія сплатила до бюджетів всіх рівнів податків на суму близько 10,5 млрд грн, в тому числі понад 6 млрд грн рентних платежів. Отже, сума податкових платежів в 2017 році зросла на 30% порівняно з 2016 роком, коли компанія сплатила 8,1 млрд грн податків.

«Станом на 31 грудня 2017 року прострочений податковий борг, що враховується компанією, становить 11,85 млрд грн, тоді як на 31 грудня 2016 року він становив 11,95 млрд грн. Цей показник включає прострочену заборгованість самої компанії і її структурних підрозділів, а також борг по спільній діяльності», – йдеться в повідомленні.

Також «Укрнафта» нагадує, що ще в травні 2017 року направила до ДФС пропозиції про реструктуризацію та повне погашення податкового боргу протягом трьох років. Згодом, за інформацією ДФС, пропозиції компанії були передані до Міністерства фінансів України, проте «Укрнафта» досі не отримала жодної змістовної відповіді з цього питання.

Як писав Mind, у грудні 2017 року Окружний адміністративний суд м. Києва підтвердив правомірність застосування до ПАТ «Укрнафта» штрафних санкцій на суму понад 53 млн грн – через неодноразове порушення компанією термінів сплати самостійно визначених грошових зобов`язань.

Нагадаємо: в листопаді минулого року ДФС не добилась арешту банківських рахунків «Укрнафта».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті