Як мільярдер Річард Бренсон посварився з Daily Mail

Як мільярдер Річард Бренсон посварився з Daily Mail

Чому мільярдер не хоче поширювати у своїх поїздах найпопулярніший англійський таблоїд

Як мільярдер Річард Бренсон посварився з Daily Mail
фото Twitter @richardbranson

Британська залізнична компанія Virgin Trains перегляне своє рішення щодо заборони на продаж у своїх поїздах найпопулярнішого в країні таблоїда Daily Mail. Про це заявив британський мільярдер і підприємець Річард Бренсон, якому належить контрольний пакет акцій залізничної компанії Virgin Trains.

«Свобода слова, свобода вибору і толерантність до різних поглядів є основними принципами будь-якого вільного і відкритого суспільства, тому ми вирішили переглянути рішення щодо продажу Daily Mail в поїздах Virgin Trains», – написав підприємець.

Раніше стало відомо, що Daily Mail більше не поширюватиvtnmся у поїздах Virgin Trains, оскільки редакційна політика газети «несумісна... з брендом і переконаннями» Virgin. Про це писала The Independent.

Daily Mail та кілька інших друкованих видань продавалися пасажирам цієї приватної залізничної компанії та пропонувалися безкоштовно в вагонах першого класу.

Причиною рішення Virgin Trains заборонити газету стала крайня права редакційна політика Daily Mail з питань імміграції, прав сексуальних меншин і безробіття.

Daily Mail заявила, що рішення політично мотивоване, оскільки видання (Daily Mail. – Mind) різко виступає за вихід Британії зі складу Євросоюзу, а Бренсон, навпаки, вважає, що країна має переглянути своє рішення і залишитися в ЄС.

Редакція газети назвала рішення залізничників «атакою на свободу слова». При цьому залізнична компанія заздалегідь попередила редакцію, що газета не буде з нового року поширюватися в її поїздах, причиною була названа відсутність місця.

У Daily Mail не повірили. «Іншої причини вони нам не назвали, але навряд чи це простий збіг, що власник Virgin, сер Річард Бренсон, виступає за те, щоб залишитися в складі ЄС», – заявили представники видання.

У залізничній компанії продовжили називати причини: незважаючи на те, що Daily Mail користується великою читацькою популярністю, в поїздах вона продається погано – не більше однієї копії на чотири поїздних состави.

При цьому в заяві Virgin Trains також зазначається, що співробітники компанії не раз висловлювали стурбованість тим, як таблоїд висвітлює теми імміграції, прав сексуальних меншин і безробіття. «Ми вирішили, що позиція цієї газети не відповідає ні бренду Virgin Trains, ні нашим переконанням», – йдеться в заяві.

Після того як у пресі піднявся скандал і політику Virgin Trains було названо цензурою, Бренсон та його партнери з бізнесу переглянули своє рішення і виступили з новою заявою: компанія готова знову поширювати Daily Mail у поїздах, якщо видання перегляне свою політику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті