Кабмін хоче зобов’язати ФОПів встановити платіжні термінали

Кабмін хоче зобов’язати ФОПів встановити платіжні термінали

Контролюватиме встановлення платіжних терміналів Державна фіскальна служба

Кабмін хоче зобов’язати ФОПів встановити платіжні термінали
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України запропонував встановити платіжні термінали всім суб'єктам господарювання, зокрема й платникам єдиного податку. Відповідний проект постанови Кабміну розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Про це повідомляє Delo.ua.

Міністерство економіки запропонувало зобов’язати всіх суб'єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів. Контролюватиме установку платіжних терміналів Державна фіскальна служба.

Відповідно до цього, торговці, що працюють на загальній системі оподаткування, матимуть встановити термінали до 1 липня цього року. Платники єдиного податку другої та третьої груп, які працюють у містах, з торговою площею до 20 кв. м, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня наступного року. Платники податків другої та третьої груп, що працюють в селах, мають встановити термінали до 1 липня наступного року.

Згідно з оцінками Мінекономіки, на установку платіжного термінала і його обслуговування один суб'єкт протягом першого року витратить понад 6000 грн. Витрати всіх суб'єктів, які потраплять під регулювання, протягом першого року складуть понад 1,21 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті