mind
По європейських річках плаватимуть безпілотні вантажні електросудна

По європейських річках плаватимуть безпілотні вантажні електросудна

П’ять таких суден за рік дозволять замінити 23 000 рейсів звичайних дизельних суховантажів

По європейських річках плаватимуть безпілотні вантажні електросудна
Ілюстрація: Alexander Whiteman/ The Loadstar

Голландська компанія Port Liner розробила і збирається запустити у виробництво безпілотний електрохід-контейнеровоз. Перше самокероване річкове судно буде спущено на воду вже в серпні цього року, повідомляє Tecnoblog з посиланням на ресурс Clean Technica.

За словами гендиректора Port Liner Тона ван Меегена, до кінця року вже п'ять безпілотних електроходів вийдуть на лінію між терміналом De Kempen на півдні Нідерландів і Антверпеном. Це дозволить відмовитися від 23 000 рейсів звичайних дизельних вантажівок за рік.

Корпус нових автономних судів спеціально розроблений таким чином, щоб електрохід міг проходити під будь-якими, навіть найнижчими мостами в Нідерландах та Бельгії. На борт таке судно може прийняти 280 стандартних контейнерів.

Важливо те, що блок батарей електроходу розташовується у власному контейнері. Це означає, що судну не треба витрачати час на підзарядку акумуляторів: вичерпана батарея просто вивантажується на берег, де і заряджається, а електрохід отримує нову і рухається далі.

Крім того, така схема дозволяє переробити під електрохід вже працюючі річкові судна.

Заряджатиме акумулятори компанія Eneco, яка займається виключно «зеленою» генерацією електроенергії – за допомогою вітропарків і сонячних електростанцій.

Зараз на європейських річках працює близько 7300 різних вантажних суден, з них 5000 належать бельгійським і голландським компаніям. За словами Port Liner, компанія могла б випускати або переробляти до 500 суден на рік, тож протягом 15 років усі дизельні судна можна замінити на електроходи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті