Видобуток нафти в США наближається до рекордних 10 млн барелів за добу

Видобуток нафти в США наближається до рекордних 10 млн барелів за добу

До кінця 2019 року експерти прогнозують збільшення видобутку до 11 млрд барелів

Видобуток нафти в США наближається до рекордних 10 млн барелів за добу
фото з pixabay.com

Видобуток сланцю має підштовхнути видобуток нафти в США до понад 10 млн барелів на день, що перевищить рекордний видобуток у 1970 році та переступить поріг, який важко було уявити ще 10 років тому. Про це повідомляє Reuters.

Але рекорд, який буде встановлено найближчими днями, не протримається довго. Влада США прогнозує, що до кінця 2019 року виробництво в країні сягне 11 млн барелів на день, що дозволить США суперничати з Росією, провідним світовим виробником.

Завдяки економічним та політичним наслідкам наростаючого виробництва в США імпорт скорочено на п’яту частину за десятиліття, забезпечується високооплачувана робота в сільській місцевості та знижуються споживчі ціни на бензин на 37% порівняно з цінами 2008 року.

Тривога щодо імовірної нестачі енергії була зупинена президентською політикою глобального «енергетичного домінування».

«Це мало неймовірно позитивний вплив на економіку США, на робочу силу і навіть на скорочення парникових викидів, оскільки сланцевий природний газ витіснив вугілля на електростанціях», – сказав Джон Інгленд, голова консалтингової компанії з енергетики та ресурсів Deloitte.

Експорт електроенергії в США наразі конкурує з експортом нафти на Близькому Сході для покупців у Азії. За даними біржового оператора CME Group, добові обсяги торгівлі ф’ючерсами на нафту в США за останні десятиліття зросли більше ніж удвічі й складали понад 1,2 млрд барелів на день у 2017 році.

Базовий показник цін на нафту в США – WTI – зараз уважно відслідковується у всьому світі іноземними споживачами бензину, дизпалива та сирої нафти.

Питання щодо того, чи зможе сланцевий сектор продовжувати в тому ж темпі, залишається відкритим. Швидке зростання викликає тривогу щодо того, що промисловість уже досягла свого піку, а прогнози виробництва є надто оптимістичними.

Виробники сланцю виграли цінову війну за рахунок агресивного скорочення затрат та швидких успіхів у технології буріння. Нафта зараз торгується вище $64 за барель, що є достатнім для багатьох виробників США як для фінансування розширеного буріння, так і виплати дивідендів для акціонерів.

Нагадаємо, ціни на нафту марки Brent піднялись напередодні до $70 за барель, чому сприяло скорочення виробництва членами ОПЕК та Росією та ігнорування підвищення буріння в США та Канаді, що вказує на більш високий обсяг видобутку в Північній Америці. Нафтові ф’ючерси на американську нафту WTI зросли до показника в $64,53 за барель.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло