Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
ОНОВЛЕНО: Суд заборонив «Київхлібу» випускати торти в упаковці, схожій на упаковку Roshen

ОНОВЛЕНО: Суд заборонив «Київхлібу» випускати торти в упаковці, схожій на упаковку Roshen

Компанії «Київхліб» заборонили до розгляду спору з Roshen по суті передавати право власності на упаковку торта «Казковий ключик»

Господарський суд Києва заборонив ПАТ «Київхліб» виготовляти торти в упаковці, згідно товарного знаку, закріпленого свідоцтвом № 228350, зареєстрованим на компанію, яка повністю або частково копіює упаковку торта «Золотий ключик» корпорації Roshen. Про це йдеться у відповідному рішенні суду, яке розміщено у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Предметом спору стала червона стрічка, на тлі якої зображено елементи, нанесені «золотом». У відповідній ухвалі суду йдеться, що протягом останніх семи років позивачі використовують особливий і характерний для їхньої продукції елемент пакування у вигляді стрічки, на поверхню якої безпосередньо наноситься знак «ROSHEN».

Натомість відповідач здійснює виробництво та реалізацію борошняних кондитерських виробів та тортів, при пакуванні яких використовується стрічка, на поверхню якої нанесене позначення у вигляді композиції елементів золотистого кольору на червоному тлі.

У зв’язку з чим позивачі вважають, що знак для товарів та послуг за свідоцтвом України №228350 не відповідає умовам надання правової охорони за діючим законодавством.

Крім того, суд заборонив «Київхлібу» передавати повністю або частково право інтелектуальної власності на ТЗ за зазначеним свідоцтвом, у використання іншим особам, відмовлятись повністю або частково від зазначеного свідоцтва та звертатись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) із заявою про надання дозволу будь-якій іншій особі використовувати ТЗ за зазначеним свідоцтвом.

У ПАТ «Київхліб» повідомляють, що ухвалою суду лише забезпечено позов Roshen шляхом заборони Київхліб передавати право інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №228350, а також заборонив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України вносити до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів та послуг будь-які зміни, що стосуються правового статусу знаку для товарів та послуг за свідоцтвом України № 228350.

У свою чергу, у компанії вважають, що схожість упаковок для тортів відсутня і претензії Roshen не обгрунтовані, в зв'язку з чим компанія буде відстоювати свою позицію в рамках розгляду судової справи.

При цьому, заходи забезпечення позову не є судовим рішенням та судовий розгляд у даній справі триває.

Нагадаємо, у грудні Антимонопольний комітет оштрафував компанію «Київхліб» на 219 000 грн за порушення закону про недобросовісну конкуренцію через дизайн упаковки торта.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті