В обхід санкцій до Криму потрапили генератори німецької MAN
Німецька компанія від продажу відхрещується, але не виключає імовірний перепродаж обладнання

Кримський завод «Залив», який через введені санкції не зміг придбати обладнання фінської компанії Wärtsilä, отримав генератори компанії MAN. При цьому в компанії заявляють, що устаткування не продавали. Про це повідомляє РБК із посиланням на джерело, яке знайоме із матеріалами Мінтрансу РФ.
Представник компанії MAN Diesel & Turbo, що займається виробництвом морського обладнання, заявив, що йому нічого не відомо про використання їхніх генераторів на кримському підприємстві.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми не беремо та не брали участь у будь-яких поточних або нещодавніх проектах з заводом «Залив», – сказав він та додав, що компанія не постачала генератори до Криму останні 10 років.
Представник німецької компанії допустив, що їхнє обладнання, яке було виготовлено для інших суден, було до Криму перепродано і що «MAN не може це контролювати та про це знати».
Представник Федерального агентства Міністерства економіки та енергетики Німеччини заявив, що влада країни не коментує експортні питання приватних компаній.
У російському Мінтрансі від коментарів також відмовились.
Керівник комерційної практики Goltsblat BLP Олексій Горлатов вважає, що якщо «Залив» купив це обладнання в Росії, санкції ЄС на цю угоду не розповсюджуються. Крім того, якщо MAN дійсно не знав кінцевого власника, «дуже малоймовірно», що компанію буде покарано за порушення санкцій.
Нагадаємо, влітку 2017 року навколо турбін Siemens, які в обхід санкцій потрапили на окупований півострів, розгорівся скандал. Усі чотири турбіни потрапили до Криму, попри санкції ЄС, що підтвердив і сам концерн.
Тоді ж Siemens розірвав угоди з російськими компаніями з поставок обладнання для електростанцій, а також звернувся до суду із наміром забрати їх назад.
Втім, концерну не вдалось цього зробити, і на початку грудня першу пару турбін вже було змонтовано на Севастопольській ТЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.