«Газпром» побудує ще одну лінію газопроводу в обхід України

«Газпром» побудує ще одну лінію газопроводу в обхід України

Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд

«Газпром» побудує ще одну лінію газопроводу в обхід України

«Газпром» отримав дозвіл від турецької влади на будівництво другої лінії газопроводу «Турецький потік». Російський монополіст будує газопровід «Турецький потік» через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, – для ринку Центральної та Південної Європи. Про це повідомив глава компанії Олексій Міллер, передає ТАСС.

«Сьогодні було отримано дозвіл на укладання другої нитки у виключній економічній зоні та територіальних водах Туреччини», – заявив він.

Протяжність кожної нитки морської магістралі – понад 900 км. Міллер зазначив, що обидві нитки газопроводу будуть запущені в експлуатацію до кінця 2019 року.

Відзначається, що інвестиції Газпрому в проект «Турецького потоку» на 2018 рік заплановані в розмірі 182,4 млрд рублів (близько $3,2 млрд) проти 92,8 млрд руб (близько $1,6 млрд) в 2017 році. Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд.

Нагадаємо, що 5 травня 2017 року російський Газпром «почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік «.

У червні Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками щодо залучення проектного фінансування для газопроводу «Турецький потік».

На початку вересня дочірня структура «Газпрому», оператор проекту будівництва «Турецького потоку» South Stream Transport BV підписала із британською Petrofac угоду про будівництво наземних трубопроводів і приймального терміналу газу на території Туреччини.

У вересні стало відомо, що Газпром вже побудував близько 300 км газопроводу.

Також Газпром додатково направить близько $900 млн на фінансування будівництва газопроводу Турецький потік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло