Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Трамп «вирішив когось вкусити, найімовірніша жертва – Китай», - експерт з торгівлі

Трамп «вирішив когось вкусити, найімовірніша жертва – Китай», - експерт з торгівлі

Торговий дефіцит США з Китаєм досягнув рекордних $275,81 млрд в 2017 році

Трамп «вирішив когось вкусити, найімовірніша жертва – Китай», - експерт  з торгівлі
фото Shutterstock

Через рік після вступу на посаду президента США Дональда Трампа торговий дефіцит США з Китаєм став рекордно великим. Про це повідомляє CNBC.

Хоча обидві країні розцінюють інформацію по-різному, останні дані з Пекіну вказують на різницю в торгівлі на рекордно високому рівні в $275,81 млрд в 2017 році. Ця цифра не віщує нічого хорошого для двосторонніх відносин між країнами. Очікується, що відносини між Вашингтоном та Пекіном в 2018 погіршаться.  

«В Вашингтоні зараз панує переконання, що цього року він планує когось вкусити, а Китай є найбільш імовірною ціллю», – сказав екс-президент Національної ради зовнішньої торгівлі Вільям Рейнш.

Нагадаємо, днями Трамп розповів, що США розглядають великий «штраф» в рамках розслідування імовірної крадіжки Китаєм інтелектуальної власності американських компаній.

Експерти в Китаї також очікують напруженості у торгових відносинах між країнами.

Ту Гуаншао, президент китайської інвестиційної корпорації сказав, що очікує «торгових негараздів», але не «серйозної торгової війни» між двома найбільшим економіками.

«Основним є те, що торгівля між Китаєм та США приносить користь не лише китайській стороні, а насправді є корисною і для США», – сказав Ту.

Не зважаючи на загрозу неминучої торгової війни, може бути певна відстрочка: Китай застосовує позитивні кроки для покращення доступу до ринків для таких продуктів як американська сільськогосподарська продукція та деякі фінансові послуги, сказав головний економіст IHS Markit в Тихоокеанському регіоні Раджива Бісвас.

«Тепер новий лідер, президент Сі, грає м’язами Китаю в військовому відношенні в Південно-Китайському морі, він демонструє силу, нівелюючи місце Америки в світі та заявляючи, що Китай захопив владу Це конкурентні відносини, яких ми не бачили раніше, і це ризиковано», – сказав помічник Держсекретаря США Джеймс Рубін.

На цьому фоні, торгівля – це «найпростіше місце» для того, щоб обидва лідери діяли та спілкувались.

На його думку, США навряд чи нашкодить міжнародному статусу Китаю своїми торговими діями, оскільки «Китай порушує правила міжнародної торгівлі у усьому світ і всі це знають».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті