У Грузії чекають позитивного рішення Києва щодо екстрадиції Саакашвілі

У Грузії чекають позитивного рішення Києва щодо екстрадиції Саакашвілі

На думку грузинських прокурорів, доказів провини екс-президента Грузії достатньо для його екстрадиції

У Грузії чекають позитивного рішення Києва щодо екстрадиції Саакашвілі
фото Shutterstock

Головна прокуратура Грузії направила в Україну всі документи, необхідні для екстрадиції на батьківщину екс-президента Грузії, колишнього губернатора Одеської області, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, передає zn.ua.

Грузинські прокурори чекають остаточної відповіді Києва.

«Сторона обвинувачення має достатньо доказів, які, ми вважаємо, повинні стати підставою для позитивного рішення з питання його екстрадиції», – підкреслила в ефірі грузинського телеканалу «Імеді» прокурор Головною прокуратури і член прокурорського ради Грузії Натіа Сонгулашвілі.

За її словами, зараз грузинська прокуратура перебуває в режимі очікування щодо справи Саакашвілі.

«Ми, як прокуратура, відправили всі можливі докази для створення правової основи для прийняття цього рішення», – зазначила вона.

Як повідомлялося раніше, 12 січня генеральний прокурор України Юрій Луценко зустрівся з заступником генпрокурора Грузії Георгієм Гогадзе і обговорив з ним перспективи екстрадиції Саакашвілі на батьківщину.

5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до 3 років позбавлення волі за «зловживання службовими повноваженнями». Саакашвілі звинувачують в тому, що він на посаді президента Грузі незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.

У жовтні минулого року Луценко, який раніше заявляв про неможливість екстрадиції Саакашвілі, повідомив про те, що ситуація змінилася, і екс-президента Грузії можуть вислати з країни у зв'язку з відмовою Державної міграційної служби надавати йому притулок в Україні.

При цьому 30 листопада Державна міграційна служба продовжила Саакашвілі дозвіл на перебування на території України ще на три місяці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті