Керівництво Інтербанку завдало збитків фінустанові на суму 524,6 млн грн – ФГВФО

Керівництво Інтербанку завдало збитків фінустанові на суму 524,6 млн грн – ФГВФО

Шахрайські дії відбувалися протягом 2012–2014 років

Керівництво Інтербанку завдало збитків фінустанові на суму 524,6 млн грн – ФГВФО
Фото: Shutterstock

Керівництвом Інтербанку вчинялися заходи щодо штучного виведення активів шляхом проведення шахрайських дій для заволодіння коштами банку. Це призвело до погіршення стану Інтербанку і, як наслідок, втрати його активів на суму щонайменше 524,6 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів.

Згідно з повідомленням, протягом 2012–2014 років власники і керівники банку направляли діяльність на псевдокредитування: за  попередньою змовою з третіми особами було ухвалено низку рішень щодо кредитування «фіктивних підприємств» на суму понад 329,7 млн грн. Перерахування коштів відбувалось або під заставу неліквідних коштів, або без передачі майна в забезпечення.

Разом з тим частина кредитів у вигляді відкличної відновлювальної кредитної лінії з кредитним лімітом на суму у понад 79 млн грн була передана чотирьом компаніям в один день – 31 грудня 2013 року, коли робота банків з клієнтами не здійснюється, а проведення платежів було обмежене.

Щодо виявлених схем виведення ліквідних активів Інтербанку уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було направлено ряд заяв у правоохоронні органи про вчинення злочинів власником та посадовими особами банку, а також керівниками пов’язаних компаній – позичальників банку.

За всіма фактами, заявленими банком, порушені кримінальні провадження.

«Фонд гарантування вкладів здійснив виплати гарантованих сум (у межах 200 тис. грн) вкладникам ПАТ «КБ «ІНТЕРБАНК» на загальну суму 78,0 млн грн. На сьогодні погашено другу чергу вимог кредиторів (грошові вимоги щодо заробітної плати, що виникли із зобов’язань банку перед працівниками до прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку) на суму 0,47 млн грн, із 309,4 млн грн – загальної суми акцептованих вимог кредиторів банку», – йдеться в повідомленні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло