Кабмін затвердив «стимулюючі» тарифи для обленерго

Кабмін затвердив «стимулюючі» тарифи для обленерго

Згідно з новими тарифами, обленерго зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи

З 10 січня набула чинності постанова Кабінету міністрів про внесення змін до попередньої постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Про це пише Економічна правда.

Постановою закладається в так зване RAB-регулювання дохідність для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (йдеться про інвестиції в нові активи) і так само 12,5% річних дохідності на стару базу (наявні активи компаній).

Фактично це означає, що обленерго, для яких буде запроваджене RAB–регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після запровадження нового регулювання).

Попередньою версією постанови передбачалося встановити 14,79% дохідності на нову базу і 5% – на стару базу.

Втім, попередня версія постанови не була опублікована урядом і не набула сили.

Поточна редакція опублікована, набула чинності, і НКРЕ вже може встановлювати нові RAB-тарифи для обленерго з 1 квітня 2018 року.

Рішення про переведення окремих обленерго на стимулюючі тарифи прийматиметься Нацкомісією в ручному режимі. Які енергокомпанії будуть переведені на нові тарифи – наразі невідомо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло