Уряд не підтримує запровадження RAB-тарифів у тому вигляді, як це зроблено НКРЕКП
Кабмін закликає НКРЕКП переглянути своє рішення й зробити RAB-тарифи в Україні виваженими
У Кабінеті міністрів відреагували на повідомлення, що 10 січня набула чинності постанова уряду про внесення змін до попередньої постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Про це йдеться на сайті уряду.
«Відповідно до чинного законодавства публікація прийнятого НКРЕКП рішення у виданні «Урядовий кур'єр» є обов'язковою і для цього не потрібно рішення уряду», – йдеться в повідомлені.
Натомість у Кабміні відзначають, що запровадження нової методики стимулюючих тарифів для обленерго – так зване RAB-регулювання – є винятково прерогативою і компетенцією Національної комісії з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг – незалежного органу, який опікується сферою тарифоутворення в Україні.
«Уряд не має жодного відношення ані до прийняття цього рішення, ані до його публікації», – наголосили в Кабміні.
Щодо самого рішення, то ідея стимулюючого тарифоутворення – додаткових інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж й стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній – в цілому підтримується урядом України.
«Але той варіант рішення, який був прийнятий НКРЕКП, уряд не підтримує, і ця позиція неодноразово озвучувалась публічно. Встановлені НКРЕКП одинакові показники дохідності і на стару, і на нову базу активів – 12,5%, призведуть до необґрунтованого зростання тарифів для промисловості, що безпосередньо відобразиться на споживачах через зростання цін на товари та послуги», – сказано в повідомлені.
Постановою закладається в так зване RAB-регулювання: дохідність для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (йдеться про інвестиції в нові активи) і так само 12,5% річних дохідності на стару базу (наявні активи компаній).
Фактично це означає, що обленерго, для яких буде запроваджене RAB–регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після запровадження нового регулювання).
Попередньою версією постанови передбачалося встановити 14,79% дохідності на нову базу і 5% – на стару базу.
Втім попередня версія постанови не була опублікована урядом і не набула чинності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].