Уряд не підтримує запровадження RAB-тарифів у тому вигляді, як це зроблено НКРЕКП

Уряд не підтримує запровадження RAB-тарифів у тому вигляді, як це зроблено НКРЕКП

Кабмін закликає НКРЕКП переглянути своє рішення й зробити RAB-тарифи в Україні виваженими

У Кабінеті міністрів відреагували на повідомлення, що 10 січня набула чинності постанова уряду про внесення змін до попередньої постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Про це йдеться на сайті уряду

«Відповідно до чинного законодавства публікація прийнятого НКРЕКП рішення у виданні «Урядовий кур'єр» є обов'язковою і для цього не потрібно рішення уряду», – йдеться в повідомлені. 

Натомість у Кабміні відзначають, що запровадження нової методики стимулюючих тарифів для обленерго – так зване RAB-регулювання – є винятково прерогативою і компетенцією Національної комісії з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг – незалежного органу, який опікується сферою тарифоутворення в Україні.

«Уряд не має жодного відношення ані до прийняття цього рішення, ані до його публікації», – наголосили в Кабміні. 

Щодо самого рішення, то ідея стимулюючого тарифоутворення – додаткових інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж й стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній – в цілому підтримується урядом України.

«Але той варіант рішення, який був прийнятий НКРЕКП, уряд не підтримує, і ця позиція неодноразово озвучувалась публічно. Встановлені НКРЕКП одинакові показники дохідності і на стару, і на нову базу активів – 12,5%, призведуть до необґрунтованого зростання тарифів для промисловості, що безпосередньо відобразиться на споживачах через зростання цін на товари та послуги», – сказано в повідомлені. 

Нагадаємо: сьогодні було опубліковано повідомлення, що з 10 січня набула чинності постанова Кабінету міністрів про внесення змін до попередньої постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Постановою закладається в так зване RAB-регулювання: дохідність для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (йдеться про інвестиції в нові активи) і так само 12,5% річних дохідності на стару базу (наявні активи компаній).

Фактично це означає, що обленерго, для яких буде запроваджене RAB–регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після запровадження нового регулювання).

Попередньою версією постанови передбачалося встановити 14,79% дохідності на нову базу і 5% – на стару базу.

Втім попередня версія постанови не була опублікована урядом і не набула чинності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло