Китай зіштовхнувся з кризою рефінансування облігацій на суму $2,7 трлн

Китай зіштовхнувся з кризою рефінансування облігацій на суму $2,7 трлн

Стрімке зростання боргу протягом наступних п'яти років може витіснити емітентів з ринку

Китай зіштовхнувся з кризою рефінансування облігацій на суму $2,7 трлн
фото з pixabay.com

Китайський ринок облігацій, який складає $4 трлн, зіштовхнеться із проблемою рефінансування протягом наступних п'яти років, оскільки більше половини непогашених боргів зростають, що посилює стурбованість щодо майбутнього дефолту серед позичальників. Про це повідомляє FT.

Компанії, державні підприємства, фінансові заклади та суверенні позичальники, включно із центральною владою та місцевими органами влади, мають $409 млрд боргу із терміном погашення до 2018 року, $619 млрд – у 2019 році та $664 млрд – у 2020 році. Сума в розмірі $2,7 трлн у боргових зобов’язаннях складає більше половини загального обсягу китайського боргу у випуску облігацій на суму $4 трлн, включно із безстроковими облігаціями.

Зазначається, що новий борг буде дорожчим з урахуванням більш високої процентної ставки.

Аналітик з Aberdeen Standard Investments Алекс Вольф говорить, що «є підстави для занепокоєння, оскільки «вся економіка побудована на надмірній заборгованості», яка «може стати джерелом тиску для компаній».

«Ми стурбовані корпоративним боргом. Державні підприємства є основним боржником у китайській економіці. Цього разу буде дозволено більше дефолтів, ніж минулого», – сказав Лі-Ган Лю, головний економіст китайської Citi Group.

Китай зіштовхнувся із кризою рефінансування облігацій на суму $2,7 трлн

У Citi Group заявляють, що за кілька років відбулось 89 корпоративних дефолтів. У 2016 їх було 48, минулого року кількість скоротилась до 33.

Деякі експерти вважають, що рефінансування не несе значного ризику. Аналітики Moody's, які лише оцінюють офшорні китайські облігації, раніше цього тижня заявили, що «термін погашення боргу та наступна потреба у рефінансуванні азійських корпорацій» цього року будуть «керованими».

Вони сказали, що «плавучий ринок облігацій» минулого року дозволив багатьом азійським компаніям випускати борг для рефінансування. Також зазначається, що 2017 рік «отримав найсильніший за весь час рейтинг випуску боргу для Азії». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло