Мінфін повторно вноситиме на розгляд уряду скасовані акти Кабміну щодо реформи ДФС

Мінфін повторно вноситиме на розгляд уряду скасовані акти Кабміну щодо реформи ДФС

Мінфін прагне створити якісну сервісну організацію

Міністерство фінансів України повторно вноситиме на розгляд уряду скасовані акти Кабміну, які стосуються реформи Державної фіскальної служби (ДФС), з усіма доопрацюваннями та рекомендаціями партнерів, йдеться на сайті міністерства.

«Скасування зазначених актів – це скасування стратегії подальших кроків і дій. Неможливо щось змінювати, не маючи конкретного завдання та стратегічного бачення того, до чого мають привести ці зміни», – зазначається у повідомленні.

Так, зі скасуванням актів Кабміну, спрямованих на інституційну реформу ДФС, зокрема, реорганізацію структури, залучення нових людей та остаточну ліквідацію податкової міліції, зміна операційних процесів є важливим, але недостатнім кроком для комплексної реформи служби. Мінфін виступає за комплексне бачення реформи і комплексну зміну її роботи.

«Нова ДФС – це основа довіри між бізнесом і державою. Тільки така довіра сприятиме добровільній сплаті податків, своєчасному та повноцінному наповненню бюджету, а отже, й фінансуванню всіх потрібних реформ. Для цього ДФС доведеться пройти довгий шлях, фактично повністю змінити філософію своєї роботи: перетворитися з репресивного органу тиску на якісну сервісну організацію», – йдеться у повідомленні.

Крім того, Мінфін зазначає, що сьогодні основну роботу по IT у ДФС віддано на аутсорсинг, – «сильна внутрішня команда у службі відсутня».

Так, це уповільнює впровадження онлайн-послуг і не дозволяє мати комплексну стратегію розвитку IT у ДФС. 

Як писав Mind, рішенням від 11 січня Кабінет міністрів України скасував реформування ДФС і митниці, а також скасовано реформу органів податкового та митного контролю. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті