Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
На київському підприємстві майнили криптовалюту для фінансування бойовиків на Донбасі – Матіос

На київському підприємстві майнили криптовалюту для фінансування бойовиків на Донбасі – Матіос

Під час обшуку на «Квазарі» було вилучено понад 400 ферм для майнінгу

На київському підприємстві майнили криптовалюту для фінансування бойовиків на Донбасі – Матіос
фото з pixabay.com

Правоохоронці, під час обшуку на підприємстві «Квазар» у Києві вилучили 400 ферм для майнінгу криптовалюти, яка використовувалась для фінансування бойовиків на Донбасі. Про це сказав головний воєнний прокурор Анатолій Матіос, передає Українська правда.

Він повідомив, що 1 лютого було завершено ряд обшуків у Києві, Київській області та Черкасах, у результаті яких «була припинена діяльність, пов’язана з використанням обладнання для видобутку криптовалют, частина з яких через електронні гаманці QIWI та «Яндекс-деньгі», які є офіційно забороненими на території України, направлялась на фінансування незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР» для закупівлі воєнної екіпіровки, зброї та боєприпасів».

Матіос також повідомив, що під час обшуків, зокрема на підприємстві «Квазар», було вилучено понад 400 ферм для майнінгу, більше 1000 блоків живлення, понад 100 відеокамер, материнські плати та ноутбуки.

Є і документи, які «підтверджують перерахунок коштів на територію РФ».

Правоохоронці встановили, що за місцем розміщення ферм, зокрема і в Черкасах, були здійсненні незаконні врізання до електромережі. Борг за спожиту електроенергію становить 800 000 грн на місяць.

Матіос зазначив, що слідство встановило особу, яка стоїть за організацією так званого виробництва криптовалют, та що «застосовуються заходи для визначення місцезнаходження організатора».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті